170609 – Amal z wycieczką w nieznane…

Posted on Posted in PL Blog

   Dzisiaj była Jumma’a wspaniały dzień dla rodziny i naszej społeczności. Dzień, w którym możemy szczególnie cieszyć się bliskością z naszą rodziną, naszymi braćmi i siostrami. Z tego właśnie powodu wybraliśmy się z Amal na wycieczkę do miejscowości oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów, aby weekend spędzić w otoczeniu mojej drugiej ćwiartki i naszych braci z tego regionu.

Jak to można było się spodziewać przywitano nas wspaniale i udzielono wszelkiej pomocy i wsparcia od noclegu począwszy do pomocy medycznej nie mówiąc już o wspaniałym przyjęciu, otoczeniu opieką i troską w najprostszych nawet kwestiach. Bez jakiegokolwiek trudu nie patrząc na fakt postu czy gorąca nas otaczającego bracia uprzyjemniali nam czas i pomagali się oswoić w nowym dla Amal otoczeniu. Amal czuła się głęboko zaskoczona tym jak bezpiecznie mogła się czuć w małej miejscowości daleko od miejskich aglomeracji nie będąc uniżana jako muzułmanka na ulicach czy bazarach, kiedy to ludzie odnosili się do nas po prostu naturalnie bez uprzedzeń związanych z naszą religią.

Amal spodziewała się, że będzie się czuła tak komfortowo i bezpiecznie w otoczeniu tak wielu mężczyzn z tak różnych stron świata. Somalii, Czeczeni, Uzbekistanu, Kazachstanu, Rosji, Ukrainy i innych. Sama przyznała się, że “polskość” nie pozwoliła się jej czuć po prostu spokojnie w gronie tak wielu braci będąc jedyną kobietą w naszym gronie z racji tego, że wiele osób w tym regionie nie wypełnia wieczerzy w gronie zgromadzeniu tylko zaciszu domowego ogniska.

Najwspanialsze co dało nam wielką ulgę i radość to prostota tego jak niewiele potrzeba człowiekowi do szczęścia. Otoczenie bliskich osób, które rozumieją obowiązki i prawo powierzone nam od Boga i siłę jedności i spokoju w tym wspaniałym miesiącu, w którym to cieszymy się tak wieloma błogosławieństwami od Boga. Kiedy możemy okazać naszą wdzięczność za wszystkie dobra i dary, których często nawet nie doceniamy w codziennym życiu. Korzystając z okazji Amal chce lepiej poznać rodzinę Aminy i przybliżyć się do naszej rodziny poznając jej korzenie i bliskich. Mam nadzieję jutro zabrać ją na spacer i pokazać jej, gdzie mieliśmy pierwsze spotkania spacery i opowiedzieć jej o tym jak wspaniale było nam darowane od Boga poznać się z moją drogą Aminką.

 Amal jest bardzo zainteresowana jej najbliższym otoczeniem jednak bariera językowa staje na przeszkodzie swobodnego porozumienia się z członami rodziny Aminy. Z powodu poważnych problemów zdrowotnych jednego z członków jej rodziny nie będziemy dokładać niepotrzebnych zmartwień i będę mógł czuć się jako prawdziwy przewodnik wycieczki a będąc blisko w razie ewentualnej potrzeby może mogli udzielić pomocy.

Assalamu Alejukm

.AAS.